13. marca 2012

Žijem Zdravo! - A podľa seba!

Za mesiac som schudla 7,5 kilogramov. Nejem sladkosti, chipsy ani nič slané, nejem vyprážané ani jedlá pripravované na smotane a podobne. Váha mi klesá dole a ja sa neobmedzujem... Teda ak nepočítam hore spomínané veci. Jem zeleninu, jem ovocie, mäsko, mliečne výrobky... Keď mám chuť dám si cestovinky, zemiačky, kúsok pizze... Neberiem to ako prehrešok, a neplačem že som zhrešila... Dala som si na čo som mala chuť a hotovo... jeden kúsok nikoho nezabije. Necítim sa byť hladná ani slabá. Snažím sa cvičiť každý deň aspoň hodinku... V práci nemám žiaden pohyb, celý deň sedím za compom, tak aspoň doma chcem mať trošku pohybu... Pijem denne aspoň dva litre vody...

Tak to je... A aj cez toto všetko čítam a počúvam, že som schudla veľa. Že podľa neviem akých tabuliek a neviem akých pravidiel by som mala schudnúť cca 1 kilogram za mesiac.

Zaujíma ma teda ako to ovplyvním? Mám ďalej chodiť do McDonaldu? Mám ďalej jesť vyprážané mäso pripravované vo fritéze plnej oleja? Mám ďalej jesť večer pri filme jeden niekedy aj dva balíky chipsov? Mám si dávať na raňajky majonézové šaláty so štyrmi rohlíkami a potom dva tri keksíky? Mám sa prestať pohybovať a ďalej si celý deň vysedávať za počítačom v práci? Lebo presne takto som ešte pred mesiacom fungovala... A chudnem len preto, lebo som to celé zmenila!
Či mám radšej sledovať váhu a ak náhodou schudnem za mesiac dve kilá, tak rýchlo sa poriadne nažrať aby som to kilečko, čo som schudla navyše pribrala naspäť?


Nechápem, čo je zlé na tom, že som schudla viac. Cítim sa dobre, nič mi nechýba. Kašlem na všetky tie tabuľky a hodnoty. Proste nebudem ďalej žrať, áno ŽRAŤ, všetky tie kokotiny kvôli ktorým som behom dvoch rokov pribrala minimálne 15 kíl. A myslite si čo chcete. Keď raz poviem, že sa cítim dobre a nechýba mi k životu 350 gramová čokoláda, ktorú som vedela zjesť na posedenie, tak to tak proste je. Kašlem na to, kde je čo napísané a koľko by som z toho a hentoho mala denne prijať. Nemám v kabelke minilaboratórium ani váhu ani nič podobné s čím si zistím, čo ktoré jedlo a koľko toho či onoho obsahuje.

Na jednej stránke napíšu, že toto môžem jesť a na druhej zas nie. Budem jesť čo ja chcem a koľko chcem. Vynechala som nezdravé jedlá a môžem vás ubezpečiť, že prijímam každú jednu živinu, ktorú moje telo potrebuje. Od cukrov, cez bielkoviny, vitamíny až po tuky... Ani tomu sa nevyhýbam... lebo to proste potrebujem k životu... A nie len ja, ale všetci... Takže tak... A posledná vec:
Ja sa s vami delím o tom ako som na tom ja, ako postupujem a ako na tom som. Nikomu nekážem jedz toto a tamto zas nie. Každá máte svoj rozum, tak sa podľa neho riaďte... :o)

A inak chceli by ste aby som sa s vami podelila o pár minireceptíkov jedál, ktoré si zvyknem pripravovať? Také jednoduché, ktoré zvládnu aj školáčky, bez toho aby im to pripravovala mamina? :D

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára